UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Design by Za studio

Termin: 21.08-30.08.2021          Cena: 2299,00/osoba           2099,00/osoba              Promocja do 31.05.2021

Termin: 25.09-04.10.2021          Cena: 2299,00/osoba           2099,00/osoba              Promocja do 31.05.2021              

Program wycieczki: m.in. Meteory (okolice Kalambaki), Ateny, Mykeny, Nafplion, Olimpia, Delfy, Saloniki. 

Program szczegółowy:

1 Dzień

Wyjazd z miejsca zbiórki według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry.

2 Dzień

Dalsza droga przez Serbię. Przyjazd do Grecji w okolice Kalambaki w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 Dzień

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Meteorów - słynnych bizantyjskich klasztorów, które stanowią niesamowity i niespotykany nigdzie na świecie obraz. Na szczytach stromych i niedostępnych skał  zbudowano kilkadziesiąt budynków, z których do dziś przetrwało kilkanaście. Zwiedzanie dwóch spośród sześciu czynnych obecnie klasztorów. Po zwiedzaniu wizyta do pracowni ikon bizantyjskich. Przejazd  do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 Dzień

Śniadanie, przejazd na zwiedzanie do Aten, między innymi - wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu - Świątyni Ateny Partenos zbudowanej przez słynnego ateńskiego architekta Kallikratesa, monumentalna brama Propyleje, świątynia Ateny Nike, Erechtejon ze słynnym krużgankiem oraz Agora - centrum życia politycznego, religijnego i handlowego starożytnej Grecji. Nastepnie Odeon Herodosa Attyka, wieżę wiatrów, świątynię Zeusa Olimpijskiego oraz zrekonstruowany stadion Kali Marmaro, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie. Zobaczymy także słynnych gwardzistów greckich w tradycyjnych strojach trzymających wartę przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Spacer po Place, rozrywkowej dzielnicy Aten. Na zakończenie dnia Narodowe Muzeum Archeologiczne jedno z najważniejszych muzeów świata. Przejazd  do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Przejazd na Peloponez. W programie postój przy Kanale Korynckim - 6-kilometrowy przesmyk oddany do użytku w 1893 r. - dzisiaj skraca czas opływania przylądka o wiele godzin i jest niezaprzeczalną atrakcją turystyczną. Następnie udamy się do Myken, miasta założonego przez legendarnego Perseusza. Zwiedzimy twierdzę mykeńską ze słynną Lwią Bramą, Pałac Agamemnona, malownicze mury obronne oraz Grób Agamemnona, czyli Skarbiec Atreusza. Później przejazd do Epidauros, zobaczymy m.in.: teatr zbudowany w IV wieku p.n.e. o fenomenalnej akustyce, w którym do dzisiaj odbywają się spektakle dramatów antycznych oraz świątynię Asklepiosa, poświęconą patronowi lekarzy i uzdrowicieli. Przejazd i krótkie zwierzanie Nafplion - Starego Miasto z tureckimi meczetami, leżącego u podnóża fortecy Palamidi, do której prowadzi 899 wyciosanych w kamieniu schodów. Przejazd  do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień

Śniadanie przejazd do Olimpii,  miejsca pierwszych igrzysk olimpijskich z 776 r. p.n.e. i kultu Zeusa. Zwiedzanie fragmentów niemal dwustumetrowego stadionu słynnego Altisu ze świątynią Zeusa i muzeum archeologicznego. Następnie udamy się na wizytę do lokalnej tłoczni oliwy, gdzie poznamy tajniki jej wytwarzania. Wyjazd w stronę Delf. Po drodze zobaczymy panoramę nowoczesnego mostu Rio-Antirio. Przejazd w okolice Delf na obiadokolację i nocleg.

7 dzień

Śniadanie przejazd na zwiedzanie Delf. Wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków - zwiedzanie muzeum w Delfach z niezwykłymi eksponatami, zaliczającymi się do najsłynniejszych w Grecji. Następnie zwiedzanie terenu wykopalisk archeologicznych, gdzie mieściła się antyczna wyrocznia: świątynia Apollina i ołtarz, skała Sybilli, rzymska agora, skarbce, omfalos – kamień wyznaczający środek ziemi, teatr, stadion. Przejazd w okolice Salonik, obiadokolacja i nocleg.  

8 dzień

Śniadanie . Zwiedzanie Salonik, między innymigłówna ulica miasta, przy której znajdują się zabytki rzymskie, greckie, bizantyjskie i tureckie, kościół Panagia Chalkeon, ruiny rzymskiej agory, Łuk Galeriusza, Rzymska Rotunda, Agia Sophia oraz Biała Wieża. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną. W godzinach wieczornych przyjazd na obiadokolację i nocleg na terenie Serbii.

9 dzień

Śniadanie przejazd na zwiedzanie Belgradu - między innymi stare miasto, twierdza Kalemegdan z przepięknym widokiem na Sawę i Dunaj, bazylika Sveti Sava oraz wieża zegarowa. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Serbię, Węgry i Słowację.

10 dzień

Dalsza droga w stronę Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach popołudniowych.

 

Cena obejmuje: transport klimatyzowanym autokarem klasy LUX, opłaty drogowe; 6 noclegi w hotelu**/***  w Grecji na trasie przejazdu 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; 1 nocleg w Serbii w hotelu**/***  na trasie przejazdu 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie 7 śniadań i 7 obiadokolacji; opiekę pilota podczas wycieczki; realizację programu ramowego; ubezpieczenie KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 800 PLN (ubezpieczenie rozszerzone o choroby przewlekłe, nowotworowe i koszty leczenia w skutek zachorowania na Sars-Cov1, Sars-Cov2 z ich mutacjami);​ obowiązkową składkę na TFG (10 zł/os); podatek VAT.

Cena nie zawiera: koszty programowe bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz inne atrakcje, opieka pilotażowa, lokalni przewodnicy, koszty rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, podatki turystyczne, opłata klimatyczna, opłaty wjazdowe - 195 €/os. - płatne obowiązkowo u pilota w autokarze; koszty nie podlegają rozliczeniu; napoi do obiadokolacji;

Dodatkowo płatne (dla chętnych): ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w wysokości 4,9% wartości imprezy (ubezpieczenie od kosztów rezygnacji obejmuje nagłe zachorowanie Ubezpieczonego na Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami. Potwierdzonego diagnozą medyczną).

Informacje dodatkowe: pozostałe obiekty wymienione w programie zwiedzane z zewnątrz. Zwiedzanie wewnątrz we własnym zakresie w czasie wolnym; osoby wybierające opcje dokwaterowania mogą zostać zakwaterowane w dwu lub trzy osobowym pokoju z osobami tej samej płci, w przypadku braku innej rezerwacji do dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego; dokumenty - dowód osobisty lub paszport; ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie; kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od godzin otwarcia obiektów, warunków atmosferycznych oraz innych sytuacji, których nie możemy przewidzieć. Uwaga w trzecim dniu wycieczki obowiązuje skromny strój przede wszystkim okryte ramiona i kolana.

Organizatorem wycieczki jest Biuro Podróży Selva Tour.

Program wycieczek jest ramowy i może ulec zmianie. Ceny wycieczek zostały skalkulowane przy udziale min.35 osób. Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania wycieczki w przypadku niewystarczającej ilości uczestników.

Oferta zamieszczona na stronie ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego (Art. 66 KC) oraz innych właściwych przepisów prawnych. Rezerwacji można dokonywać osobiście w Biurze „Przygodowo-Podróże” Narutowicza 67 (czynne pn-pt 10.00-16.00), telefonicznie w godzinach pracy Biura pod numerami telefonu 42 655 31 34, 530 158 803, 531 885 353 lub mailowo – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Rezerwacje drogą mailową są ważne po potwierdzeniu dostępności przez Biuro. Rezerwacje bez wpłaty zaliczki są ważne przez 7 dni o ile nie ustalono innego terminu, w tym czasie należy wpłacić zaliczkę. W przypadku braku wpłaty zaliczki w terminach ustalonych z Klientem, Biuro zastrzega sobie prawo do anulowania rezerwacji bez powiadamiania Klienta. Wpłat można dokonywać gotówką w siedzibie biura lub przelewem na konto: 75 1140 2004 0000 3002 7460 6983